poniedziałek, 21 marca 2016

Koncert Julia Daramy - Williams & Maciej Granat

Zapraszamy na koncert w wykonaniu Julii Daramy - Williams & Macieja Granata , który odbędzie się w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej. Koncert odbędzie się 31 marca 2016 r. o godzinie 19:00 w Miejskim Klubie im. J. Kiepury, ul. Będzińska 65 w Sosnowcu. Bilety w cenie 15 zł, dostępne online na stronie www.kiepura.pl oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury ul. Będzińska 65 od 14:00 - 20:00 kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA ul. Warszawska 2 od 15:00 - 20:00.
Program:
Dymitr Kabalewski                          Druga sonata fortepianowa op.45
(1904 – 1987)                                 I Allegro moderato. Festivamente
                                                     II Andante sostenuto
                                                     III Presto assai

Sergiusz Rachmaninow                 Pieśni:
(1873 – 1943)                                 Sen op.8 nr5
                                                     Na śmierć czyżyka op.21 nr8
                                                     Czekam na Ciebie op.14 nr1

Nikołaj Miaskowski                         Wspomnienia op.29
(1881 -1950)                                               nr 1 Melodia
                                                                  nr 2 Żart
                                                                  nr 4 Wspomnienie

Modest Musorgski                          Pieśni i tańce śmierci
(1839 – 1881)                                                    I Kołysanka
                                                                        II Serenada
                                                                        III Trepak
                                                                        IV Wódz

Julia Daramy – Williams
Urodzona w Singapurze, jest sopranem lirycznym o afrykańskich i azjatyckich korzeniach. Zanim osiadła w zachodnim Yorkshire (Wielka Brytania) w 2004, mieszkała na trzech kontynentach. Studiowała w Yorkshire Young Musicians w Leeds u Geoffrey'a Thompsona. W 2013 r. ukończyła studia licenjackie w Królewskim Konserwatorium Szkocji, gdzie obecnie kontynuuje studia magisterskie w klasie Kathleen McKellar Ferguson. Jest też stypendystką Królewskiego Konserwatorium Szkocji.
W czasie studiów, Julia brała udział w produkcji „Przygód Lisiczki Chytruski” Janáčka, „Zaręczyn w klasztorze” Prokofiewa, i „Zaczarowanego fletu” Mozarta. Ma na swoim koncie rolę Hrabiny w „Weselu Figara” Mozarta, Kleopatry w „Juliuszu Cezarze” Haendla, Miss Jessel w „Obrocie śruby” Brittena, Fordiligi w „Cosi fan tutte” Mozarta, i Donny Anny w „Don Giovannim” Mozarta.
Julia jest też współzałożycielką grupy RCS Voices, z którą wykonała operę „Rake's progress” Strawińskiego podczas Edinburgh International Festival pod batutą Sir Andrew Davies'a. Występ ten doczekał się pięciogwiazdkowej recenzji w szkockich mediach.

Maciej Granat
Polski kompozytor i pianista, pochodzący z Sosnowca, a obecnie mieszkający w Glasgow w Szkocji. Regularnie występuje jako solista i muzyk kameralny w Polsce, Włoszech, Niemczech, USA i w Wielkiej Brytanii. Kilkakrotnie brał udział w tournée koncertowym w USA gdzie występował, między innymi, w nowojorskiej Carnegie Hall.
Maciej wystąpił również w Warszawie podczas festiwalu Mozart Plus - części festiwalu Klavier Festival Rurh. Brał udział w wielu narodowych i międzynarodowych konkursach. Dostał drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Kopenhadze, był zwycięzcą konkursu Bartok-Kabalewski-Prokofiew fundacji Ibla we Włoszech gdzie dostał Nagrodę Kabalewskiego. W czasie studiów w Królewskim Konserwatorium Szkocji wygrał w konkursie Walcer Prize, w konkursie nieznanej muzyki rosyjskiej Tony and Tania Webster Prize, jak i w konkursie duetów fortepianowych Peter Lindsay Prize. Ponadto otrzymał tytuł Young Artist in Residence Królewskiego Konserwatorium Szkocji, a jego nagranie drugiej sonaty fortepianowej Kabalewskiego było emitowane w radiu BBC3.
Maciej Granat zaczął komponować jako nastolatek. Jego utwory wykonywane były podczas Śląskiej Trybuny Kompozytorów i na festiwalu Muzyczne Arkady. Jego utwór „Odległy nokturn” op.30 miał swoją premierę podczas Levoca Piano Festival na Słowacji z Tomaszem Kamieniakiem przy fortepianie. W maju 2016 chór Cunningham Choir pod batutą Robina Versteega i z Laurą Margaret Smith jako solistą dokonał premiery „Requiem” op.36. Requiem było wykonane ponownie podczas festiwalu Glasgow West End Festival.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz