wtorek, 16 sierpnia 2016

Koncert INDIALUCIA

Zapraszamy koncert w wykonaniu Michała Czachowskiego – Indialucia, który odbędzie się 28 sierpnia 2016 r. o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA przy ul. Warszawskiej 2 w Sosnowcu. Bilety w cenie 15 i 25 zł dostępne online na stronie www.kiepura.pl, oraz  w kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA ul. Warszawska 2 od 9:00 - 16:00.
Międzynarodowy projekt muzyczny Michała Czachowskiego – Indialucia
to zarazem jeden z najbardziej znanych zespołów z gatunku World Music Fusion. To także pierwszy zespół, który połączył muzykę Indii z andaluzyjskim flamenco, odnosząc sukcesy i występując na całym świecie od 1999 roku.
Pierwszy album, noszący tytuł Indialucia został laureatem nagród za najlepszą płytę 2005 roku: Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku oraz w lutym 2007 roku został nominowany do nagrody Fryderyk 2006.
Jego druga płyta pt. Acatao (w starym języku Cyganów iberyjskich zwanym Caló oznacza „zjednoczeni”), wydana w 2014r. to kontynuacja tego nowatorskiego przedsięwzięcia, gdzie przenikają się style i instrumenty oraz powstają nowe muzyczne spotkania do tej pory nieznane. Całkowicie akustyczne brzmienie, wielu znanych wirtuozów instrumentów etnicznych i wokalistów oraz przede wszystkim - połączona w jedno - energia hiszpańskiego flamenco i mistycznych Indii. Zespół do tej pory koncertował m. in. w Indiach, Meksyku, USA, Singapurze, Omanie, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Czechach, Finlandii, Węgrzech, i Rumunii.

Fuzja muzyki indyjskiej z tą tworzoną przez hiszpańskich Cyganów wydawać się może zaskakująca, jeśli jednak przypomnimy sobie, że przybyli oni do Hiszpanii właśnie z Indii, możemy śmiało stwierdzić, że projekt ten jest poszukiwaniem powrotu do korzeni flamenco. Efektem końcowym jest połączenie dwóch światów, Azji i Europy, zabieg charakterystyczny dla nurtów w muzyce początków lat 60tych.

Koncert w wykonaniu wspaniałych muzyków 

w składzie:

  • Michał Czachowski – flamenco guitar|POLAND|
  • Giridhar Udupa – ghatam, konnakol, kanjira |INDIA|
  • Leo Vertunni – sitar |GREAT BRITAIN|
Michał Czachowski - gitarzysta, kompozytor, publicysta, architekt, który od urodzenia wychowywał się w otoczeniu muzyki flamenco. W wieku 12 lat rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej u Gerarda Drozda, następnie zgłębiał tajniki gry flamenco podczas corocznych wyjazdów do Hiszpanii. Swoje umiejętności rozwijał m.in. u boku takich gitarzystów flamenco jak Rafael Cortés, Gerardo Nunez i Salva del Real. W 1992 r. utworzył zespół Szybki Lopez, stopniowo rozszerzając skład od duetu do septetu. Od 1997 r. grupa występuje pod nową nazwą Viva Flamenco! i święci triumfy jako laureat kilkunastu konkursów muzycznych, stając się najlepszą tego typu formacją w kraju.
Czachowski po latach działalności scenicznej stał się prawdziwym wirtuozem gitary flamenco. Jako solista zdobył pierwszą nagrodę na konkursie młodych talentów muzycznych organizowanym przez Radio Katowice w 1997 r. Rok później otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, a wkrótce po występie na międzynarodowym festiwalu w Cabella Ligure we Włoszech, otrzymał zaproszenie od Akademii Muzycznej w Nagpur w środkowych Indiach. Tam pracował jako nauczyciel gitary, uczył się gry na tradycyjnym, indyjskim instrumencie strunowym - sitarze i nagrywał materiał z muzykami indyjskimi.
Michał Czachowski jako jedyny na Śląsku zajmuje się nauczaniem gry na gitarze flamenco. Publikuje także artykuły na temat tej muzyki na łamach angielskojęzycznego \"Flamenco International Magazine\" oraz polskich \"Świat Gitary\", \"Top Gitar\" i \"Jazz Forum\". Samodzielnie lub z innymi muzykami nagrał wiele programów dla stacji telewizyjnych i radiowych, brał udział w sesjach nagraniowych zespołów takich jak Blue Café, Noche de Boleros, Lean Back, Beltaine i No Name Band. Dawał koncerty m. in. w Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Białorusi, w Rumunii, Omanie, Meksyku i Indiach. Występował wspólnie z gwiazdami flamenco takimi jak Eduardo el Clavijo, Teo Barea, Carlos Troya i Maite Saez (tancerze), Rafael Cortés, Gerardo Nunez, Rafael Cuen Garibi (gitarzyści), Ricardo Espinosa (cajonista) czy Pierluca Pineroli (wirtuoz instrumentów perkusyjnych) oraz z mistrzami muzyki indyjskiej: tancerzem Pratapem Pawarem, sitarzystą Avaneendra Sheolikarem, mistrzem sarodu Mukeshem Sharmą tablistą Sandeshem Popatkarem, znakomitym śpiewakiem Prasadem Khapardem oraz wirtuozem skrzypiec L. Subramaniamem. W latach 2004 i 2005 był wybierany przez czytelników pisma \"Gitara i Bas\" najlepszym polskim gitarzystą flamenco.
Giridhar Udupa - mistrz ghatamu (gliniany instrument perkusyjny o wyglądzie dzbana). Urodził się w rodzinie o długich tradycjach muzycznych. Naukę gry rozpoczął w wieku czterech lat, prowadzony przez ojca. Jako dwunastolatek miał już za sobą pierwsze występy. Obecnie koncertuje u boku największych mistrzów. Otrzymał wiele prestiżowych nagród. Występuje w USA, Hiszpanii, Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Omanie i Kuwejcie. Giridhar Udupa jest członkiem zespołu hinduskiej wokalistki Bombay Jayashri, nominowanej do Oscara za najlepszą piosenkę do filmu „Życie Pi”. Jest jednym z założycieli zespołu Layatharanga.
Leo Vertunni - aktor, muzyk a także kompozytor, pochodzący z Londynu, mimo młodego wieku ma na swoim koncie sporo osiągnięć. Naukę gry na sitarze rozpoczął pod okiem wielkiego Avaneendry Sheolikara w Nagpurze. Był producentem i nagrał album “William Blake’s Songs of Innocence and of Experience” (VOD 2011), przedstawionej przez włoski magazyn muzyczny “Rockerilla” jako “ arcydzieło muzycznej inwencji”. Ostatnio koncertował z indyjskim flecistą Romain Mollard. Zagrał w dwóch filmach( Italian Key i She the monster).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz